İsrail’den Gazze Şeridi’ne bir saldırı daha: 44 kişi öldü

İsrail’den Gazze Şeridi’ne bir saldırı daha: 44 kişi öldü
Yayınlama: 22.11.2023
A+
A-

İsrail savaş uçakları beklenen insani ateşkes öncesinde Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenledi. Han Yunus, Deyr el-Belah ve Cibaliya bölgelerinin bombalanması sonucu aralarında çocuk ve kadınların da olduğu 44 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 47 gündür aralıksız devam ederken, can kaybı sayısı da her geçen gün artıyor.

Filistin haber ajansı WAFA’ya göre Han Yunus Mülteci Kampı’nın batısındaki Hamed kentinde bir binaya düzenlenen hava saldırısında en az 15 kişi hayatını kaybetti, çoğunluğu çocuk ve kadın 25 kişi yaralandı.

Gazze’nin orta kesimindeki Deyr el-Belah bölgesinde Ebu Şemmas ailesinin evine yönelik bombardımanda 24 kişi yaşamını yitirdi. 20 kişi saldırıdan kurtuldu.

Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’na düzenlenen hava saldırısında ise 3’ü arama kurtarma ekibinden olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi. Aynı bölgede bir başka eve de saldırı düzenlendi.

Wafa, Abdu Rabbu, Ebu Gazze, Ebu Şemmas ve Er-Riyati ailelerinden ölen ve yaralananların Aksa Şehitleri Hastanesine nakledildiğini duyurdu.

Gazze Şeridi’ndeki hükümet tarafından yapılan açıklamada ise bugüne kadar saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 14 bin 128’e yükseldiği, yaralıların sayısının ise 33 bini aştığı ifade edildi.

Öte yandan İsrail’in 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılarında Gazze Şeridi’nde 44 bin konutun yıkıldığı, 230 bin konutun hasar gördüğü ve konutların yüzde 60’ının yaşanamaz hale geldiği belirtildi.

Gazze Şeridi’ndeki 26 hastane ve 55 sağlık merkezinin hizmet dışı kaldığı aktarıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.