Sıcaklıklarda büyük düşüş (Yeni haftada hava nasıl olacak?)

Sıcaklıklarda büyük düşüş (Yeni haftada hava nasıl olacak?)
Yayınlama: 03.12.2023
A+
A-

Yeni hafta batı bölgelerde yağmurla başlıyor, sıcaklıklar da düşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün haftalık tahmin raporuna göre, hava sıcaklıklarının yarından itibaren yağış ve kuzeyli rüzgarla birlikte Trakya başta olmak üzere 6 ila 15 derece düşmesi bekleniyor. İstanbul’da bugün 20 derece olan hava sıcaklığı yarın 11 dereceye kadar düşecek. İşte bölge bölge hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Trakya Kesimi, Kıyı Ege, İstanbul, Çanakkale ve Muğla çevreleri ile Antalya’nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Ege kıyılarına güney yönlerden, yarın (Pazartesi) Marmara’nın batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara’nın batısı ile Ege kıyılarına güney yönlerden, yarın (Pazartesi) Marmara’nın batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

SICAKLIKLAR HİSSEDİLİR DERECEDE DÜŞECEK

Genellikle mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yarın yağış ve kuzeyli rüzgarların etkisiyle birlikte Trakya başta olmak üzere kuzeybatı kesimlerde 6 ila 15 derece azalacağı tahmin ediliyor.

5 İL İÇİN SARI KODLU UYARI

MGM tarafından bugün için Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ için sarı kodlu kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.A.KARAHİSAR °C, 15°C

Parçalı bulutluDENİZLİ °C, 20°C

Parçalı bulutluİZMİR °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıMUĞLA °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.