Manisa’nın Soma ilçesinde 5,0 büyüklüğünde deprem!

Manisa’nın Soma ilçesinde 5,0 büyüklüğünde deprem!
Yayınlama: 25.06.2024
A+
A-

Manisa’nın Soma ilçesinde 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nin sitesinde yer alan bilgiye göre, Manisa’nın Soma ilçesinde saat 01.37’de 5,0 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem, yerin yaklaşık 10,7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre ise, Manisa’nın Soma ilçesinde saat 01.36’da 4,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem, yerin yaklaşık 10,24 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Çevre İllerde de Hissedildi

Deprem, Manisa kent merkezi ve ilçelerinin yanı sıra İzmir, Bergama ve çevre illerde de hissedildi. Depremin hasar ve can kaybına neden olup olmadığının belirlenmesi için saha çalışması başlatıldı. Sarsıntı sırasında Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde balkondan atlayan bir kişi hafif yaralandı. Depremin ardından büyüklüğü 1,8 ile 3,1 arasında 4 artçı sarsıntı oldu.

Manisa Valisi Enver Ünlü’den Açıklama

Manisa Valisi Enver Ünlü, merkez üssü Soma olan 4,8 büyüklüğündeki depremle ilgili herhangi bir olumsuz durumun bildirilmediğini açıkladı. Vali Enver Ünlü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Merkez üssü Soma Büyükışıklar Mahallemiz olan saat 01.36’da meydana gelen 4,8 şiddetindeki depremde herhangi bir olumsuzluk bildirilmedi. Ekiplerimiz tarafından sahada gerekli kontroller yapılmaktadır. Geçmiş olsun.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.